Poradnik o roletach

Dodane: 14-03-2015 10:31
Poradnik o roletach Gdzie warto kupić rolety Białystok ?

Zapraszam do przeczytania poradnika.

Czy rolety są tanie?

Rolety nie są zbyt tanie, prościej i taniej można zmienić kolor ścian, niż kupić nowe rolety. Dlatego trzeba dobrze przemyśleć ich kolor, ja doradzać zdecydować się na coś neutralnego, w dość stonowanych odcieniach. Sprawdzą się wszystkie odcienie szarości,...biel, delikatne beże, ewentualnie jasne brązy. Intensywne kolory są wymagające, dlatego odradzam taki wybór.

Ważny jest rodzaj mocowania, ale większość modeli jest uniwersalna - można je zamontować na ramie okna, wewnątrz wnęki okiennej, lub na suficie. Najczęściej montuje się rolety do ramy okna, jednak takie rozwiązanie ma również wady - może powodować parowanie okien, a mocowanie mogą uszkodzić ramę (chociaż nie powinny, trzeba mieć jednak pewne doświadczenie w montażu).


Definicja rolet

Roleta - zasłona zwijana montowana wewnątrz i na zewnątrz budynku nad otworem okiennym - najczęściej z tkaniny. Podnoszona i opuszczana poprzez nawijanie na wałek przy pomocy sprężyny wewnątrzwałkowej, linki, łańcuszka lub silniczka elektrycznego. Roletą zewnętrzną popularnie nazywana jest żaluzja budowlana zewnętrzna.

Plisa to rodzaj eleganckiej i dekoracyjnej zasłony przeciwsłonecznej pozwalającej uzyskać niepowtarzalne efekty świetlne i możliwości kompozycyjne jako jedyna daje możliwość zasłonięcia otworów okiennych o nietypowych kształtach: okręgi, trójkąty, trapezy itp.

Źródło: http://pl.wikipedia.org/wiki/Roleta


Rolety nieprzepuszczalne

Od jakiegoś czasu coraz częściej w oknach Polacy zakładają drewniane żaluzje. Nic dziwnego, ponieważ są bardzo estetyczne, często nie pasują do okna, ale o tym w innym artykule. Drewniane żaluzje dają prawie 100% nieprzepuszczalność, są więc bardzo skuteczną ochroną. Są jednak całkiem drogie, zwłaszcza robione na wymiar - kosztują kilkaset złotych za sztukę. Ale są wytrzymałe, nie blakną od światła i dobrze się prezentują.

Zanim podejmiemy decyzję, musimy mieć ustalony budżet, musimy też wiedzieć jaka ma być przepuszczalność światła.


Szybki sposób na zasłonięcie okien

Są różne metody zasłaniania okien. Od najprostszych zasłon składających się z płachty materiału po bardzo skomplikowane, wielofunkcyjne żaluzje.

Moim zdaniem jedną z najlepszych opcji jest zastosowanie rolet. Do wyboru jest kilka ich rodzajów. Mało tego - dzięki temu, że rolety mogą być wykonane z różnych rodzajów materiału to można je bez problemu dopasować do swojego wystroju wnętrza.

Również można dopasować kolor samego materiały jak i stopień przepuszczalności światła. To daje bardzo dużo możliwości.


Wybór rolet

Jak wybrać roletę? Na co patrzeć, przed dokonaniem konsumenckiego wyboru, jak dobrać roletę do okna i wnętrza?

To nie są pytania, na które można znaleźć jedną i uniwersalną odpowiedź, zwłaszcza że jest wiele typów rolet.

Rolety można podzielić na te standardowe i na wymiar. Wiadomo, że pierwszy rodzaj będzie kosztował mniej, jednak jeżeli nasze okno nie jest standardowe, to trudno - musimy zainwestować w rolety na wymiar. Na wymiar trzeba także wybrać rolety na okna dachowe.© 2019 http://ciekaweapartamentynawczasychorwacja.waw.pl/