O bhp

Dodane: 26-10-2014 09:26
O bhp firma bhp warszawa prowadzimy w sposób profesjonalny nie zapominając, że nawet najtrudniejszy temat można omówić przykuwając uwagę słuchaczy, z zapałem, ilustrując przykładami dodając szczyptę dobrego humoru. Zespół tworzą specjaliści z dziedziny bhp, ochrony przeciwpożarowej oraz lekarze...i ratownicy medyczni, pracujący w oparciu o wciąż uzupełnianą wiedzę i bogate doświadczenie zawodowe nabyte w różnych branżach poparte wykształceniem. Posiadamy także status ośrodka szkoleniowego co umożliwia nam prowadzenie każdego rodzaju szkoleń w dziedzinie bhp, szkoleń z zakresu ochrony przeciwpożarowej oraz pierwszej pomocy i dokumentowanie ukończenia szkoleń drukami

Ogólnie o bhp

Moim zdaniem najtańszym i najłatwiejszym sposobem na szkolenia bhp jest zrobienie ich w wersji on-line. Na pewno z takiej formy szkoleń mogą skorzystać pracownicy biurowi.

Bezpieczeństwo w przypadku pracy biurowej lub po prostu przy komputerze ma spore znacznie, posłuchacie dlaczego:
Przy pracy biurowej przy komputerze krzesło ma zasadnicze znacznie - wiadomo, że od siedzenia przez kilka godzin na źle dobranym krześle nic nam się nie stanie. Ale takie siedzenie i praca dzień w dzień może prowadzić do całkiem poważnych urazów i zwyrodnień. Dobre krzesło do stanowiska komputerowego powinno mieć profilowane siedzisko z możliwością regulacji wysokości (najlepiej jeszcze kąta pochylenia) oraz odpowiednio profilowane oparcie. Oparcie musi porządnie przytrzymywać plecy - jak fotel kierowcy rajdowego. Bez tego można się "połamać". Życzę bezpiecznego używania kompa.

W kraju mamy dość dziwne prawo dotyczące kwestii bezpieczeństwa i higieny pracy ? firmy zatrudniające powyżej stu osób muszą mieć specjalnego specjalistę bezpieczeństwa i higieny pracy. Wydaje mi się, że mniejsze firmy też mają odpowiedni obowiązek. W końcu dużo firm oferujących szkolenia bhp oferuje również outsoucing bhp.


Przez internet

Szkolenia bhp w internecie

Oferta szkoleń z bezpieczeństwa i higieny pracy w Polsce jest dosyć obszerna. Wystarczy wpisać w Google słowo szkolenia bhp a zobaczymy ile jest stron internetowych firm oferujących szkolenia.
Są ich setki.

Tak wiec wychodzi na to, że wybór jest wprost niezły. Możemy wybierać zarówno wedle kryterium ceny jak i kryterium lokalizacji. Mało tego - większość firm bhp z mojego miasta ma swoje strony internetowe - co za tym idzie nie ruszając się z domu mogę śmiało przebierać w ofertach.

Wadą większości ofert jest niestety skromny, często niewystarczający opis oraz brak jasnego cennika. A to właśnie cennik jest informacją bardzo ważną. Czy by na pewno jest tak trudno go sporządzić i zamieścić?

Znakomitą alternatywą dla normalnych szkoleń z bezpieczeństwa i higieny pracy są szkolenia przez internet. Tutaj akurat opisy usług są niezłe a do tego zawsze zamieszczane są cenniki. Oczywiście nie bez znaczenia jest cena - od kilkudziesięciu zł za szkolenie. Naprawdę dobry pomysł. No i dobre jest to, że nie trzeba wychodzić z domu żeby takie szkolenie odbyć - wystarczy pouczyć się w domu.


Okresowe szkolenia

Informacje w zakresie obowiązków prawnych szkoleń bhp

Cel szkoleń bhp jest następujący utrwalenie wiadomości bhp zdobytych w szkoleniu wstępnym bhp zapoznanie pracowników z aktualnymi rozwiązaniami techniczno-organizacyjnymi

Szkolenia okresowe jak wynika z rozporządzenia powinny zostać przeprowadzone w okresie nie dłuższym niż 6 miesięcy od rozpoczęcia pracy na określonym stanowisku.

Szkolenie dla pracodawcy oraz szkolenie okresowe należy zakończyć egzaminem sprawdzającym wiedzę objętą programem szkolenia oraz umiejętności wykonywania lub organizowania pracy zgodnie z przepisami i zasadami bhp.

Obowiązek szkoleń okresowych wynikają z Rozporządzenia Ministra Pracy i Polityki Społecznej z dnia 9 października 2007 r. (Dz. U. 196 poz. 1420) zmieniającym rozporządzenie w sprawie szkolenia w dziedzinie bhp Rozporządzenie Ministra Gospodarki z dnia 27-07-2004 r. (Dz. U. Nr 180, poz. 1860).


Zapobieganie wypadkom

Jeśli chodzi o wypadki zwykle jest tak, że nie ma ich do czasu aż się nie przytrafią. Wystarczy rozważyć chwile o tym co by było gdyby nie było żadnych wymagań i wymagań w zakresie bezpieczeństwa pracy. Sporo firm chętnie oszczędziło by nie szkoląc swoich pracowników. A ktoś nie znający ryzyka wykonywanej pracy łatwiej popełni błąd - a więc łatwiej o wypadek.

Fakt, że nawet jeśli pracownicy są szkoleni to wypadki mogą się zdarzyć. Aczkolwiek szkolenie bhp zmniejsza prawdopodobieństwo takiego zdarzenia. A warto zainwestować w profesjonalistów z tej dziedziny bo jeśli zawinimy lub przyczynimy się do powstania wypadku to trzeba będzie wypłacić odszkodowania.

Właśnie przypomniała mi się motyw z filmu "Mechanik" gdzie jeden robotnik próbuje naprawić maszynę, która nie została wyłączona ani zabezpieczona a drugi przez przypadek naciska przycisk. Maszyna zaczyna działać i nie daje się wyłączyć i pechowy pracownik traci rękę. Co prawda później jest wdzięczny koledze za "spowodowanie wypadku" bo otrzymuje duże odszkodowanie za, które może żyć dostatnio do końca życia. Mimo wszystko lepiej było tego wypadku uniknąć, czyż nie?


Czy szkolenia bhp są obowiązkowe?

Przyjmując nowego pracownika musimy spełnić wiele wymogów przepisów. Jednym z obowiązków pracodawcy jest szkolenie pracownika w zakresie bhp. Konieczność szkolenia bhp pracowników nakłada Kodeks Pracy.

W przypadku pracownika, który już wcześniej pracował w naszej firmie i znów go zatrudniamy, nie musimy szkolić ponownie.

Założeniem szkoleń bhp jest poznanie przez pracownika zasad i przepisów pracy na stanowisku w naszej firmie. Poznanie zagrożeń i możliwych wypadków na jego stanowisku pracy. Oraz oczywiście poprawienie bezpieczeństwa i komfortu pracy.

Dobrą wiadomością dla pracodawców jest fakt, że mimo zmian podatkowych w roku 2011 szkolenia bhp pozostały zwolnione z vat.© 2019 http://ciekaweapartamentynawczasychorwacja.waw.pl/